Πέρασε από τον Βάμο και τώρα...

Όμιλος τίτλου 11η αγωνιστική
                                            Κορωνίδα-Μινώταυρος 1-5

Πέρασε από τον Βάμο η ομάδα μας κερδίζοντας την Κορωνίδα με 1-5.
   Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με τον Κυτράκη 0-1 στο 9' με σουτ,  για να κάνει το 0-2 ο Καλέλλης  στο 14' πάνω από την γραμμή μετά από κεφαλιά του Δημούση. Στο 37' ο Δημούσης έγραψε το 0-3 (σκορ ημιχρόνου) και στο 55' μπήκε ένα εντυπωσιακό γκολ με τους παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη να κρύβουν στην μπάλα με ωραίους συνδυασμούς βγάζοντας τετ α τετ τον Δημούση που πέτυχε το 2ο προσωπικό του γκολ και 4ο για την ομάδα μας. Το 0-5 έγινε στο 72' από τον Γιάννη Μυριδάκη. Η κορωνίδα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 90' σε 1-5.
Μινώταυρος: (Γιάννης Μαρκάκης) Σολανάκης, Βαρδάκης (65' Μυριδάκης), Γκούντελος, Σελινιωτάκης (60' Σακοάλος), Καράκης, Κυτράκης (67' Κουνάκης), Καλαϊτζάκης, Περαθωράκης, Ντακουνάκης, Καλέλλης, Δημούσης.
Κίτρινες από το 1' λεπτό μοίραζε ο Ντοκάκης στους παίχτες του Μινώταυρου αναγκάζοντας τον Γιάννη Μαρκάκη να προστατεύσει τους παίχτες μας κάνοντας τους αλλαγή....
Το Δ.Σ. του Μινώταυρου, οι προπονητές, οι παίχτες της ανδρικής ομάδας και της ομάδας των Παίδων ευχαριστούν την ομάδα της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ για την ΆΨΟΓΗ ΦΙΛΟΞΕΝΊΑ